خانه / کامپیوتر و شبکه / آموزش تصویری Menu Bar مک خود را روحی دوباره ببخشید

آموزش تصویری Menu Bar مک خود را روحی دوباره ببخشید

Menu Bar مک
Menu Bar مک

آموزش تصویری Menu Bar مک خود را روحی دوباره ببخشید

مقدمه:دوستان خوبم  ممکن است در سیستم عامل مک خود چندین اکانت و حساب کاری ساخته باشید. با ورود به هر کدام از اکانت های خود می توانید نام اکانت را در قسمت منو بار بالایی صفحه مشاهده کنید. علاوه بر نام اکانت، آیکن های دیگری نیز وجود دارند که دسترسی سریع تر شما را به بخش های مختلف سیستم مسیر می کنند. شاید بعضی از امکانات موجود در منو بار برای شما کاربردی نداشته باشند و صرفاً باعث شلوغ شدن آن قسمت از صفحه شده اند. در این پست قصد داریم تا شما را با روش حذف کردن آیکن های منو بار مک آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

۱- دکمه ⌘ را از روی کیبورد سیستم فشرده و بر روی نام اکانت در قسمت منو بار کلیک کنید. توجه داشته باشید که کلیک موس را رها نکنید و در زمان انتخاب آیکن مورد نظر کلیک موس را پایین نگه دارید.

 

نتیجه گیری:کاربران عزیز  نام اکانت را در فضایی بیرون از منو بار کشیده و رها کنید. در این مرحله مشاهده می کنید که به سادگی هر چه تمام تر نام اکانت حذف شده و فضای خالی منو بار شما بیشتر خواهد شد! توجه داشته باشید که با فشردن و نگه داشتن دکمه ⌘ روی کیبورد می توانید محل قرار گیری آیکن ها را نیز تغییر داده و آنها را بر حسب علاقه خود مرتب کنید. کافیست تا دکمه مورد نظر را پایین نگه داشته و آیکن های منو بار را با کلیک موس جا به جا کنید.

همچنین می توانید از این روش برای حذف آیکن های دیگر شامل موارد نیز استفاده کنید:

– آیکن Bluetooth

– میزان باقی مانده باتری

– تاریخ و ساعت

– شاخص میزان صدا

گردآوری:آموزش دات نت

منبع: cafeapple

مطلب پیشنهادی

بهترین کروم بوک برای سال ۲۰۱۷

راهنمای خرید بهترین کروم بوک برای سال ۲۰۱۷

بهترین کروم بوک برای سال ۲۰۱۷ بررسی و راهنمای خرید بهترین کروم بوک برای سال ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *