خانه / اخبار تکنولوژی / بزرگترین آپدیت تلگرام و قابلیت پلتفرم بات ۲ در مسجر تلگرام ۲۰۱۶

بزرگترین آپدیت تلگرام و قابلیت پلتفرم بات ۲ در مسجر تلگرام ۲۰۱۶

پلتفرم بات 2
پلتفرم بات ۲

بزرگترین آپدیت تلگرام و قابلیت پلتفرم بات ۲ در مسجر تلگرام ۲۰۱۶

همان‌طور که می‌دانید سال گذشته، تلگرام پلتفرم بات خود را معرفی کرد که شاید بتوان گفت پیشگام وررود بات‌ها به عرصه عمومی بود. حال امروز تلگرام نسخه دوم آن یعنی پلتفرم بات ۲ را معرفی کرد. از ویژگی‌های این نسخه می‌توان به کیبرد در خط، کال‌بک، دکمه‌های لینک، مجوز مکان‌یابی و ویرایش پیام‌های در حال نمایش اشاره کرد. بات‌های جدید همچنین قادر خواهند بود که هر نوع محتوایی مانند اسناد، MP3، ویدئو، استیکر، انیمیشن و تماس را تولید کنند و شما آن‌ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. تلگرام چند بات به عنوان نمونه ساخته است تا این ویژگی‌ها را نشان دهد.

مثلا در بات موزیک شما با استفاده از کیبرد در خط می‌توانید با بات ارتباط برقرار کنید، بدون آنکه نیازی باشد که پیامی بفرستید. این بات، قادر خواهد بود که متن پیام‌ها را در حالیکه شما در حال مرور نتایج جستجو هستید، تغییر دهد. حالت درخط این بات به شما اجازه می‌دهد که در پنجره ورودی، فایل ام‌پی‌تری را به هر چتی بفرستید. مثال دیگر بات foursquare است که به شما اجازه می‌دهد که مکان نقاط نزدیک به خود را برای دیگران بفرستید. البته باید مجوز استفاده از مکان خود را فعال کنید.

این بات‌های ساده تازه اول راه هستند. تلگرام ادعا می‌کند که پلتفرم بات ۲ به توسعه‌دهنگان این اجازه را می‌دهد که بات‌هایی قدرتمند، ولی روان و ساده تولید کنند. به یاد داشته باشید که اگر میخواهید از این ویژگی‌ها و بات‌ها استفاده کنید، باید تلگرم خود را به آخرین نسخه (۱۲ آوریل) آپدیت کنید.

گردآوری:آموزش دات نت

منبع:itresan

مطلب پیشنهادی

اچ تی سی Exodus 1

اولین گوشی با کارایی بلاک چین با نام اچ تی سی Exodus 1 معرفی شد

گوشی اچ تی سی Exodus 1 معرفی شد. اچ تی سی اگزودوس یک گوشی متمرکز ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *