خانه / معرفی نرم افزار / آموزش ساخت SlideShow حرفه ای قسمت دوم

آموزش ساخت SlideShow حرفه ای قسمت دوم

photo_slideshow_director_hd_screen_shot6-660x330

آموزش رایگان اسلاید شو – آموزش حرفه ای نرم افزار اسلایدشو – ترفندهای نرم افزار محبوب اسلاید شو – آموزش تصویری کامل نرم افزار slideshow- download slideshow – آموزش کامل و جامع اسلایدشو – ترفندهای جدید اسلایدشو – آموزش کامل و جامع کار کردن با اسلایدشو – دانلود نرم افزار اسلایدشو

آموزش ساخت SlideShow حرفه ای قسمت دوم

مقدمه:خب دوستان عزیز در قسمت اول از ویژگی های این برنامه گفتیم و تا حدودی آموختید چگونه اسلایدشو بسازید در این بخش آیتم های حرفه ای تری از این برنامه را خواهید آموخت.

Screenshot-9

افزودن آهنگ دلخواه:از دکمه های موجود در صفحه بر روی Music کلیک کنید.با صفحه ای مطابق تصویر زیر مواجه می شوید.

با کلیک بر روی Add آهنگ جدید اضافه کنید.با استفاده از Remove نیز می توانید آهنگ اضافه شده را پاک کنید.Move up و Move Down به ترتیب موزیک انتخابی شما را یک پله بالاتر و پایین تر منتقل می کنند. ترتیبی که در صفحه مشاهده می کنید هنگام پخش رعایت می شود اما با کلیک بر روی Randomize به صورت تصادفی پخش می شوند.

گزینه ی Adjust Slide Show To Music زمان پخش هر تصویر را به گونه ای هماهنگ می کند که دقیقا با پایان یافتن موسیقی اسلاید هم به پایان برسد.با فعال کردن چک مارک دو عبارت پایین صفحه موسیقی به ترتیب هنگام تیتراژ آغازی و پایانی پخش نمی شود.نحوه ی افزودن تیتراژ در زیر توضیح داده شده است.

Screenshot-27

افزودن تیتراژ:شما می توانید در ابتدا یا انتهای اسلاید چیزی مشابه تیتراژ برنامه های تلوزیونی اضافه کنید.برای این کار بر روی دکمه ی Credits کلیک کنید. با صفحه ی زیر مواجه می شوید.

آموزش ساخت SlideShow
آموزش ساخت SlideShow

 به دلخواه خود درج در ابتدا (Beginning) و یا درج در انتها (Ending) را انتخاب کرده و بر روی Next کلیک کنید.در قسمت بعد نیز دو راه برای انتخاب دارید:

با انتخاب Large Scrolling Page متن ها از بالا به پایین حرکت می کنند.

با انتخاب Multiple fading pages متن های از چپ به راست حرکت می کنند.

آموزش ساخت SlideShow
آموزش ساخت SlideShow

بر روی Next کلیک کنید.

آموزش ساخت SlideShow
آموزش ساخت SlideShow

تنظیمات این مرحله را بدون تغییر باقی بگذارید.امکاناتی مانند درج لوگو در مرحله ی بعد با سهولت بیشتری ممکن است.پس بدون تغییر Next بزنید و در مرحله ی بعد برای ادیت هر متنی روی آن دوبار کلیک کنید.

کار شما برای ایجاد یک اسلایدشو به اتمام رسیده است و حال نوبت خروجی گرفتن است اما پیش از آن به نکات زیر توجه کنید:

در پایین و سمت راست برنامه با کلیک بر روی دکمه ی پخش پیش نمایشی از آنچه ساخته اید نمایش داده می شود.از آنجا که ساخته شدن فایل خروجی پروسه ای زمانبر است،حتما ابتدا به پیش نمایش نگاه کنید.

در پایین و سمت چپ برنامه ثانیه ها را مشاهده می کنید.برای تغییر مدت زمان هر بخش قابل نمایش در اسلاید خود مکان نما را به خط انتهای آن ببرید تا شکل آن به صورت یک پبکان دو طرفه شود.سپس با درگ کردن(نگه داشتن چپ کلیک و کشیدن ماوس) به چپ و راست می توانید زمان را تغییر دهید.

برای اضافه کردن متن یا تصویر های دلخواه به برنامه از دکمه های آبی رنگ موجود در سمت چپ برنامه استفاده کنید.

حال که اسلاید شما آماده است بر روی Produce Slideshow کلیک کنید.در پنجره ی کوچک باز شده برای ذخیره ی فایل در هارد کامپیوتر Produce to file و اگر می خواهید فایل را مستقیماً بر روی CD یا DVD بریزید بر روی Burn a Disk کلیک کنید تا با صفحه ی زیر مواجه شوید.

آموزش ساخت SlideShow
آموزش ساخت SlideShow

در این قسمت Format دلخواه را برای فایل ویدیویی خود انتخاب کرده و بر روی Next کلیک کنید.

آموزش ساخت SlideShow
آموزش ساخت SlideShow

نتیجه گیری:کاربران گرامی نوار سبز رنگ در این صفحه نشان دهنده ی کیفیت است.هر چه میزان نشانگر قسمت Select quality را به سمت راست بکشید کیفیت بیشتر خواهد بود.با کلیک بروی Next پس از ایجاد و انتخاب محل ذخیره سازی،تولید فایل شروع می شود, امیدوارم این مطلب مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با آموزش دات نت باشید.

گردآوری:آموزش دات نت

منبع:pcquest

دوستان عزیز و گرامی با معرفی آموزش دات نت به دوستانتون ما را حمایت کنید سپاسگذاریم

مطلب پیشنهادی

بهترین نرم افزارهای طراحی

معرفی ۱۱ نرم افزار طراحی گرافیک و ویرایش تصویر

نرم افزار طراحی گرافیک و ویرایش تصویر: در این قسمت میخواهیم ۱۱ نرم افزار طراحی گرافیک ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *