خانه / طراحی و گرافیک / آموزش تصویری ترفندهای جدید و جذاب فتوشاپ قسمت ۷

آموزش تصویری ترفندهای جدید و جذاب فتوشاپ قسمت ۷

ترفندهای جدید و جذاب فتوشاپ
ترفندهای جدید و جذاب فتوشاپ

آموزش تصویری ترفندهای جدید و جذاب فتوشاپ قسمت ۷

تعریف کلیدهای ترکیبی سفارشی برای فتوشاپ
مقدمه:خب دوستان در ادامه قسمت قبلی اموزش ,  برای رفتن به پنجره تنظیم کلیدهای ترکیبی سفارشی ، کلیدهای مقابل رو بزنید : Ctrl+Alt+Shift+K
هر چند توصیه میکنم کلید ترکیبی سفارشی تعریف نکنید ، کلیدهای پیش فرض به خوبی تعریف شدن و مهمتر از اون اینه که ، با کلیدهای پیش فرض کار کنید تا با هر فتوشاپی جلوی شما گذاشتن بتونید کار کنید و دم به دم کلیدهای ترکیبیش رو عوض نکنید (البته اگه اجازه این کار داشته باشید!) .
ترفندهای جدید و جذاب فتوشاپ
ترفندهای جدید و جذاب فتوشاپ
۳۱- تبدیل موقتی دکمه Cancel به Reset در بعضی از پنجره های محاوره ای (Dialog boxes)
در برخی از پنجره های محاوره ای شبیه Layer Style و … اگه تنظیماتی اعمال کردید و خواستید ریست کنید دکمه Alt رو نگه دارید تا دکمه Cancel به Reset تبدیل بشه و با کلیک بر Reset تنظیمات به حالت اولیه برمیگرده .
۳۲- Strock کردن یک مسیر (path)
مسیر مورد نظر رو انتخاب کنید (مسیری که با ابزاری مثل Pen رسم شده) و سپس ابزار براش رو انتخاب و بعد از تنظیم پارامترها و مقادیر براش ، کلید Enter رو بزنید ، میبینید که دقیقا در طول مسیر خطی با مشخصات تعیین شده رسم میشود .
۳۳- به انتخاب در آوردن مسیر (path)
روی مسیر مورد نظر کلیک کنید و کلیدهای Ctrl+Enter رو بزنید تا به حالت انتخاب در آید (مهم نیست که چه ابزاری انتخاب شده باشد) ، اگه قبلا ناحیه انتخابی وجود داشته باشد با زدن کلیدهای Ctrl+Shift+Enter مسیر به حالت انتخاب در آمده و به ناحیه انتخاب قبلی افزوده میشود .
۳۴- تغییر در افکتهای Layer Style با کمک ماوس
نتیجه گیری:کاربران گرامی به انتهای مطلب ترفندهای جدید و جذاب فتوشاپ رسیدیم .  وقتی پنجره Layer style باز است و مثلا یک افکت Drop Shadow اضافه کرده اید میتوانید با کلید چپ ماوس در حالی که ابزار Move انتخاب شده است ، روی سند محل سایه را تغییر دهید (با درگ کردن سایه) ، این حالت برای Inner Shadow هم صادق است و اگر کلید Alt رو پایین نگه دارید و درگ کنید مقادیر Graddiant Overlay و Pattern Overlay و Stain Effect نیز تغییر خواهند کرد . همراه باشید.
منبع:gooyait

مطلب پیشنهادی

ابزار تایپ Type در فتوشاپ

آموزش ابزار تایپ Type در فتوشاپ

ابزار تایپ Type در فتوشاپ آموزش ابزار تایپ (Type) در فتوشاپ هرگاه بخواهیم به یک ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاهده محصولات به قسمت فروشگاه سایت مراجعه نمایید. رد کردن