خانه / کامپیوتر و شبکه / آموزش تصویری ایجاد اکانت مهمان Guest با استفاده از دستورات CMD در ویندوز ۱۰

آموزش تصویری ایجاد اکانت مهمان Guest با استفاده از دستورات CMD در ویندوز ۱۰

ایجاد اکانت مهمان Guest
ایجاد اکانت مهمان Guest

آموزش تصویری ایجاد اکانت مهمان Guest با استفاده از دستورات CMD در ویندوز ۱۰

مقدمه:خب دوستان خوبم شاید بخواهید در کنار حساب مدیریت / administrator یک حساب مهمان نیز در ویندوز ۱۰ ایجاد کرده و آن را به کاربر دیگری اختصاص بدهید . ساخت حساب کاربری در ویندوز ۱۰ نسبت به نسخه های قبلی کمی متفاوت شده و می توان گفت که به صورت کامل بهینه شده است و ویژگیهای بیشتری را در اختیار کاربر قرار میدهد .در ادامه به شما آموزش میدهم که از طریق خط فرمان CMD یک حساب کاربری مهمان ایجاد کرده و از آن استفاده کنید .

۱٫ بر روی منوی استارت کلیک کرده و گزینه Command Prompt (Admin) را انتخاب کنید .

۲٫ در خط اول فرمان دستور زیر را تایپ کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید . شما می توانید به جای asarayan نام حساب کاربری خودتان را وارد کنید .

?
۱
net user asarayan /add

۳٫ در صورتیکه پیغام The command completed successfully نمایش داده شد حساب کاربری شما ایجاد شده است . حالا باید یک رمز عبور خالی برای حساب کاربری مهمان ایجاد کنیم . البته شما می توانید رمز عبور برای این حساب کاربری قرار بدهید .  دستور زیر را به همراه علامت ستاره تایپ کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید

?
۱
net user asarayan *

 

۴٫ بعد از نمایش دستور Type a password for the user: شما باید رمز عبور خودتان را تایپ کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید . شما می توانید جهت خالی گذاشتن این بخش فقط بر روی اینتر کلیک کنید . دقت داشته باشید که دوبار باید بر روی اینتر کلیک کنید . بار دوم برای تایید رمز عبور می باشد

ایجاد اکانت مهمان Guest
ایجاد اکانت مهمان Guest

نتیجه گیری:کاربران عزیز در این قسمت به پایان مطلب ایجاد اکانت مهمان Guest با استفاده از دستورات CMD در ویندوز ۱۰ رسیدیم, حساب کاربری من ایجاد شد و پیغام The command completed successfully. نمایش داده می شود . به تصویر زیر دقت کنید . همراه با آموزش دات نت باشید.

گردآورری:آموزش دات نت

منبع:learning.asarayan

مطلب پیشنهادی

بهترین کروم بوک برای سال ۲۰۱۷

راهنمای خرید بهترین کروم بوک برای سال ۲۰۱۷

بهترین کروم بوک برای سال ۲۰۱۷ بررسی و راهنمای خرید بهترین کروم بوک برای سال ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاهده محصولات به قسمت فروشگاه سایت مراجعه نمایید. رد کردن